ZPĚT MAPA ÚVOD KONEC Co už neuvidíme

Fotografie, uveřejněné v této prezentaci, pocházejí převážně z let 1999 až 2007. Jen málo jich je starších. Přesto i za těchto pár let se mi podařilo vyfotografovat několik staveb, které ve své původní podobě zmizely. Byly zbořeny, přestavěny, nebo rekonstruovány do příliš dokonalé podoby. Tady se tedy můžete podívat na to, co už ve skutečnosti neuvidíte. Bohužel tento seznam se bude dále rozrůstat. Povídání o zaniklých vesnicích je zde


Purkarec, přes půl vesnice bylo zatopeno Hněvkovickou přehradou


Hlinsko, statek se rozpadá, 2007 byl zbořen.


Třebín, příklad opravy kapličky, až si není podobná


Hosín, v roce 2001 zbořeno


Plástovice, štít č.20 zbořen v roce 2004


Olešník, mezi roky 2002 a 2005 silně opraveno


České Vrbné


Staré Hodějovice


Mydlovary


Dasný


Žabovřesky
Špýchárek, po zbourání přístavby se objevil tento štít(2003), ale v roce 2004 jeho výzdoba byla zničena. V létě 2004 byl zbořen celý špýchárek.


Čtyři Dvory
Jeden z posledních vesnických štítů ve Čtyřech Dvorech, přímo na Husově ulici, byl koncem srpna 2004 zbořen při přístavbě patra.
Velký objekt dvora na rohu Husovy a Studentské ulice byl v lednu 2008 zbořen. Při tom se ukázalo, že sousední objekt je roubený. V létě 2008 byl prostor zastavěn.
Další srub byl zbořen poblíž, na Husově č.29.


Kamenný Újezd
Zde byla stará vesnická zástavba v jižní části návsi, za budovou úřadu. V letech 2008-9 se zde rekonstruovalo, na hladké omítky, nebo se bouralo a stavělo znovu. Jediný dům, co zde zůstal, je ve stavu, že bude určitě také zbořen.


Ostatní

Tisk stránky


©Miroslav Pikous, selske.baroko@seznam.cz