ZPĚT ÚVOD MAPA KONEC

Pěší výlety

 
Autobusem,... Zbudovská Blata Jihem Blat Kolem Dehtáře Z Břehova Podhůřím Blanského lesa Křemežskou kotlinou Přes Blanský les Kouty Poněšickou oborou Protivínsko Pšeničná Blata Pšeničná Blata - sever Soběslavská Blata Kolem Římovské přehrady Todeňská hora a Buškův hamr Poluška Libějovicko a Lomecko Za Jakubem Bursou 1 Za Jakubem Bursou 2

Zde bych chtěl uvést několik informací pro ty, kdo chodí pěšky a využívají veřejnou dopravu. Vím, že je nás už menšina, kdo nejezdí autem, ale právě proto mohou být tyto informace užitečné. Dobře vím, jak se někdy těžko hledá spojení tam i nazpátek. Pochopitelně existuje IDOS a podobné služby. Ale kam spojení není, ani IDOS nenajde. Pro autaře, nebo cyklisty, jsou tyto informace zbytečné, ti se dostanou všude.

Spíš než konkrétní výlety budu psát odkud kam se dá dojít, aby se člověk dostal zase nazpět. Pochopitelně to tedy bude zkresleno mým pohledem Budějovičáka, protože uvádět budu spoje z a do Budějovic. A ještě jedno omezení - zaměřím se na víkendy, protože jindy je nabídka autobusů mnohem větší.

Před několika lety ČSAD Jihotrans zavedl cyklobusy na Šumavu, Třeboňsko a střední Povltaví. Má to jedinou nevýhodu - vyjíždějí ráno brzy (kolem sedmé) a vracejí se pozdě, kolem 21.hodiny. Je to jediné možné spojení o víkendech do mnoha míst. V provozu jsou ale jen od června do konce září, v červnu a září převážně jen o víkendech. Zpočátku to vypadalo, že projekt tiše skončí, ale po několika letech se zřejmě uchytil a rozšiřuje se. Zanikly ale některé trasy, třeba přes Pohorskou Ves.

Tisk stránky


©Miroslav Pikous, selske.baroko@seznam.cz