ZPĚT MAPA ÚVOD KONEC O mých stránkách

Jižní Čechy a zvláště dvě jihočeské pánve jsou známy bohatstvím lidové architektury. Většina návštěvníků ale zná jen několik nejznámějších vesnic. Chtěl bych tady ukázat, že téměř v každé vesnici se dá něco zajímavého najít. Zaměřil jsem se na oblast západně od Budějovic, centrem jsou Zbudovská Blata. Teď ale rozšiřuji oblast o Pšeničná a Soběslavská Blata, postupně i Doudlebsko, Velešínsko, Trhosvinecko a Vodňansko. Fotografováním vesnic se zabývám už mnoho let, několik let soustavně, a koncem roku 2001 jsem začal sestavovat tuto prezentaci. Původně jsem vůbec nepočítal s jejím zveřejněním. Na disku, nebo CD, je toho už přes 650 MB, jedná se o cca. 430 vesnic a cca 5000 snímků. Pořád na tom ale pracuji, neustále přibývají nové fotografie. Centrální oblast Blat mám už zmapovanou celou, i když pochopitelně najdu vždy něco nového.
Tady na Internetu vystavuji jen náhledy, velké fotky zde nemám. Velké fotografie jsou jen na CD. Na omluvu dodávám, že velikost těchto fotografií je 60-200kB a při pomalejším připojení byste se jich nedočkali. Pro vážné zájemce mohu okopírovat celý obsah na CD, bohužel nemohu to dělat zadarmo.
Všechny fotografie i jejich grafické zpracování jsou mým dílem. Starší jsou dělány sovětskou zrcadlovkou Zenit a skenovány, od července 2002 digitálem Olympus C700, od jara 2009 Panasonicem FZ-8.
Je vhodné mít rychlé připojení, tyto stránky obsahují velké množství fotografií.

Ovládání prezentace: Myší přes ovládací tlačítka, nebo klávesami(U)vod, (M)apa, (Z)pět, (S)lovník. Pokud se vám zdá, že se úvodní stránka natahuje dlouho, je to tím, že se na pozadí načítá mapa. Chtěl bych tím dosáhnout toho, aby se pak zobrazovala rychle.

Miroslav Pikous
Tisk stránky


©Miroslav Pikous, selske.baroko@seznam.cz