Odkazy na místa v jižních Čechách

Zde bych chtěl soustředit odkazy na vesnice v oblasti, kterou se snažím zpracovat. Mnoho vesnic má svou stránku, ať už svou vlastní, nebo v rámci blízkého města nebo mikroregionu. Kvalita těchto informací bývá různá, často nejsou aktualizovány několik měsíců. Často také (hlavně u měst) vedle oficiální stránky existuje neoficiální, která bývá někdy i vedena lépe. Tato stránka odkazů pochopitelně není úplná, budu ji časem doplňovat. Nemám ani ověřeno, že všechny tyto odkazy jsou funkční, ověřím až za provozu.

Pozn. 2010: Tyto odkazy vznikly před několika lety, kdy ještě nebylo běžné, že každá ves měla obecní stránky. Nechávám je zde v původní podobě, ale aktuální webové stránky obcí najdete lépe googlem.

Samostatné stránky obcí

Nejsem automat, nemohu stále sledovat funkčnost odkazů na jednotlivé obce. Uvádím zde ty, co jsem našel a ověřil, že fungují. Pokud víte o dalších z mého okruhu, nebo víte o změně stránek, napište mi. Pozn.

Babice(NE) Besednice Borkovice Borovany Boršov Branišov Brloh(CK) Břehov(MK) Budičovice (MU) Čakov(MK) Čakovec(MK) Číčenice(MU) Čížkrajíce(SR) Dobčice(MK) Dříteň Dolní Bukovsko Dolní Třebonín(CK) Doudleby Drahotěšice Dubné Dunajovice Dynín Habří(MK) Heřmaň u Protivína(MU) Hladná Hlincova Hora Holašovice Holubov(CK) Homole Hosín Hosty(MU) Hrdějovice Hůry Chlum u Křemže(CK) Chlumec u Krnína Chrášťany u Týna(MU) Jankov(MK) Jílovice Kamenný Újezd Klečaty Ledenice Libějovice Libnič Lipí Litvínovice Mahouš(NE) Malé Chrášťany Malovice(bude) Mazelov Mirkovice(CK) Mojné(CK) Mydlovary Nákří Němčice(NE) Neplachov Olešník Opatovice Pištín Planá Planá(MK) Plav Radošovice(MK) Rojšín(CK) Roudné Římov Sedlec Skály(MU) Strážkovice Strýčice Střížov Ševětín Štěpánovice Temelín Třísov(CK) Úsilné Vrábče Vitín Záboří Zálší Zálužice Závraty(MK) Zliv Žabovřesky ... další budou doplněny průběžně.

Města a mikroregiony

Turistická databáze jižních Čech a Šumavy, dost komplexně řešená. Práce Spolku pro popularizaci jižních Čech.

Netolicko

Mikroregion Netolicko. Obsahuje samostatné stránky pro vesnice:Babice, Hracholusky, Chvalovice, Lužice, Mahouš, Malovice, Němčice, Olšovice a Vitějovice. Stránky jsou pěkně zpracovány. Zasahují ale dále na západ, než mám zpracováno.

SEDLEC

Stránky vesnic SEDLEC, PLÁSTOVICE, LÉKAŘOVA LHOTA, VLHLAVY a MALÉ CHRÁŠŤANY. Prozatím se otvírá jen základní stránka, dále se musíte proklikat.

Stránky Českého Krumlova, suplují i obecní stránky vesnic.
Interaktivní mapa Krumlovska.

Podkletí

Mikroregion Podkletí, je součástí velkého webu Krumlova. Pěkně zpracováno, interaktivní mapa.

Blanský les - Podhůří

Sdružení 18 vesnic na sever a východ od Blanského lesa. V roce 2005 prezentace rozšířena o mapy, fotogalerii, turistické trasy s intreaktivním hledáním a letecké snímky.
Čertovsky hezké místo. Informační systém cestovního ruchu regionu Blanský les - Netolicko

Obecné stránky o památkách


Genealogie a místopis Českobudějovicka, mj. i adresář z roku 1915 k jednotlivým obcím. Práce manž. Trnkových.

Profesionální web o lidové architektuře Martina Čerňanského. Spíše obecné věci k architektuře jednotlivých regionů.
Další práce stejného autora.
Národní památkový ústav.
Elektronická příloha časopisu Zprávy památkové péče, mj. spousta odkazů dále. Od léta 2004 ale není aktualizováno, autor (Jan Sommer) teď pracuje na www.npu.cz. Stránky o časopisu ZPP jsou teď tamtéž.
Slovenské stránky o památkách. Velice živá diskuse o památkách a restaurování.
Občanské sdružení Polypeje kolem hradu Cimburk ve Chřibech, ale jejich aktivita v tištěné i elektronické formě přesahuje region jižní Moravy.
Projekt jednoho nadšence (Jaromír Lenoch), uvádí staré názvy vesnic a řazení podle bývalých politických okresů. Podrobněji zpracováno má zatím jen okolí Litomyšle.

Zajímavé stránky o architektuře

Slavné vily Čech, Moravy a Slezska